Dagmar Havlová si myslí, že uzrál ten správný čas, aby napsala knihu!  
Facebook D. Havlové

Dáša Havlová šokuje! Píše knihu o manželovi! Co na koho práskne?

10. března 2016 04:54 / Celebrity
Zřejmě na velký literární trhák by se měli připravit všichni milovníci literatury! Bývalá první dáma Dagmar Havlová se chystá na spisovatelskou dráhu. Hodlá napsat knihu o svém zesnulém manželovi, bývalém prezidentovi Václavu Havlovi.

Havlová zřejmě zabrnkala na strunu předních českých i zahraničních nakladatelů a ti se o dílo jen perou. A Havlová na něm může trhnout pořádný balík. Lze předpokládat, že kniha bude bestsellerem.

Bývalá první dáma chce přinést svědectví o soužití s exprezidentem, o tom, jak to mezi nimi bylo, jaký on byl, ale i o jeho posledních dnech. A také o úmrtí na chalupě na Hrádečku.

Chybět nebude zřejmě i velmi osobní zpověď o skonu a následných dnech Václava Havla. Například v souvislosti s úmrtím architekta Bořka Šípka, rodinného přítele, Dagmar Havlová pro Českou televizi poměrně otevřeně uvedla detaily, z kterých tak trochu běhá mráz po zádech, ale na druhou stranu jsou hodně niterné.

„Když Václav umřel, o půl desáté ráno, nechtěla jsem, aby se dostal do těch lednic nebo mrazáku. Napadlo mě, že v pražském kostele sv. Anny je stále zima. Volala jsem Bořkovi, zda by to tam nevyzdobil, aby to tam udělal snesitelnější. Jenže byl někde na cestách… On ale přijel a úplně bez řečí, beze slova, všechno vyzdobil,“ řekla Havlová.

Havlová jistě přidá i zážitky z cest, z těžkých Havlových operací, včetně té v Insbrucku, o jeho vztahu k lidem. Možná že by se i někteří nepřátelé Václava Havla měli začít bát. Vzpomínky s fotografiemi by v podobě knihy měly vyjít letos na podzim. Právě v tomto období by Havel oslavil nedožité 80. narozeniny.  
📷
1 fotografie
vipstory.cz
KOMENTÁŘE

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Paris Hilton od krve! Co se jí to stalo?

Zprávy

Tak to bude opravdu zajímavý souboj. Zvítězí

Krimi zprávy

Drama v centru Olomouce! Na lidi se zřítil kus domu!